Facebook створив незалежний рада для модерації контенту
Опубликованно 10.05.2020 00:30
Facebook створив незалежний наглядова рада, яка буде очолювати два вчених-конституционника США, колишній прем'єр-міністр Данії і колишній співробітник Організації американських держав.
Правління є першим у своєму роді органом з управління інтернетом, який Facebook витратив 130 мільйонів доларів, щоб забезпечити незалежний аналіз своїх рішень щодо модерації контенту.
Правління також назвало список з 20 членів із запланованих повноправних 40 членів у рамках офіційного запуску в середу.
Правління охоплює політичний спектр і включає в себе експертів з правових питань, а також людей з досвідом роботи у якості правозахисників, журналістів, політичних лідерів і адвокатів жертв.
Співголовами є:Хелле Торнінг-Шмідт, колишній прем'єр-міністр Данії і генеральний директор Save the Children.Джамаль Грін, професор Колумбійського юридичного факультету.Майкл Макконнелл, колишній суддя федерального окружного суду США, а нині професор Стенфордського юридичного факультету.Каталіна Ботеро Марино, колишній Спеціальний доповідач з питань свободи вираження думок Міжамериканської комісії з прав людини Організації американських держав, яка в даний час є деканом юридичного факультету Универсидада де лос Андес в Колумбії.
Всі 20 нинішніх членів ради мають досвід захисту прав людини.
70% мають досвід життя в більш ніж одній країні.
Лише 5 членів базуються в США. Інші зі всього світу.
90% нинішніх членів ради говорять на декількох мовах.
Як це працює: користувачі, які незадоволені видаленням вмісту або іншими модерационными рішеннями Facebook, зможуть подати апеляцію до правління, яке обере кілька ключових справ для прийняття рішення.
Facebook заявляє, що буде ставитися до думок Правління про окремому контенті як до обов'язковим, але відповідальність за виконання рішень Правління покладатиметься виключно на компанію.
Члени Ради кажуть, що вони прихильні ретельному поєднанню свободи вираження думок з іншими правами людини, прозорої діяльності та поданням глобального різноманітності.У прес-конференції перед оголошенням співголови назвали свою роботу нової та експериментальної і заявили, що очікують помилок.
"Одна справа скаржитися на модерацію контенту і пов'язані з цим проблеми. Інша справа намагатися щось з цим зробити", - сказав Грін.
Однією з величезних проблем буде просіювання очікуваного напливу потенційних скарг, щоб вибрати ті, які організація зможе розглянути.
Макконнелл сказав, що критерії будуть включати випадки, які зачіпають велику кількість користувачів, ті, які мають істотний вплив на публічне обговорення, і ті, які роблять великий вплив на політику на платформі Facebook.
Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг вперше обговорив ідею незалежної ради, подібного Верховному суду, в квітні 2018 року як спосіб протистояти критиці за те, що компанія була непослідовна і не несла відповідальності за свої рішення про те, щоб видалити або залишити контент.
У листопаді 2018 року Цукерберг публічно взявся за проект, а в минулому році організація створила статут.
Facebook надав початкове фінансування і вибрав чотирьох співголів ради директорів після широких консультацій, але керівництво ради директорів каже, що тепер воно буде діяти цілком незалежно від компанії.
Facebook говорить, що прихильний виконання всіх рішень ради директорів, "якщо це не порушує закон".
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Facebook створює власну операційку.
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.
Категория: Новости