День в історії: 7 травня - Підстава Sony та перша кругосвітня подорож на велосипеді


Опубликованно 11.05.2020 00:22

День в історії: 7 травня - Підстава Sony та перша кругосвітня подорож на велосипеді

Першу навколосвітню подорож на велосипеді

22 квітня 1884 року американець Томас Стівенс виїхав на своєму чорному пенні-фартинге з Сан-Франциско і прибув через 103 дні в Бостон. У дорогу він взяв лише шкарпетки, пару сорочок, плащ-намет, кишеньковий револьвер (можливо, «бульдог»). Шлях пролягав через Сакраменто, гори Сьєрра-Невада, Юта, Вайомінг. Всюди його радо зустрічали члени місцевих велосипедних клубів. Перше трансатлантичне подорож завершився 4 серпня 1884 року, яке тривало всього 23,5 дня без урахування вимушених зупинок із-за поганої погоди та інших негараздів.

Стівенс перезимував у Нью-Йорку, передав свої подорожні нотатки в журнал «Outing» і в якості спеціального кореспондента відправився на пароплаві «City of Chicago» у Ліверпуль, куди прибув через 10 днів, 9 квітня 1885 року. Залишивши велосипед у підземному сховищі, Стівенс поїздом дістався до Лондона, щоб домовитися про умови своєї подорожі в Європі і Азії. Працівник китайського посольства попередив його не прокладати шлях через Верхню М'янми і Китаю.

30 квітня 1885 року Стівенс повернувся в Ліверпуль і 4 травня офіційно розпочав свій новий шлях від церкви Edge Hill, звідки його проводжали сотні роззяв. Через кілька хвилин почався дощ. Через Великобританію він їхав в білому військовому шоломі, відвідавши місто свого народження Беркхамстед. Він зазначав, що англійські дороги краще американських. До Франції він дістався на пароплаві, висадившись у Дьєпі. Далі його шлях перетинав Німеччину, Австро-Угорщину (тут його недовго супроводжував місцевий велосипедист), Сербію, Болгарію, Східну Румелію, Османську Імперію. У Константинополі Стівенс вирішив перепочити, замінити спиці, шини, інші деталі велосипеда, а також придбав пістолет краще (Smith & Wesson 38 калібру), перечекав хвилю заворушень і знову вирушив у дорогу через Анатолію, Вірменію, Курдистан, Ірак і Персію. Як гість шаха він залишився зимувати в Тегерані.

Піддавшись на вмовляння не їхати через Сибір, 10 березня 1886 року Стівенс відправився в Афганістан, де його заарештували і випровадили в Персію. На російському теплоході він перетнув Каспійське море і висадився в Баку, потім поїздом дістався до Батумі, звідки морем доплив до Константинополя та Індії. В Індії мандрівник зазначив постійну спеку і зручний Великий колісний шлях, вільний від бандитів. З Калькутти він доплив пароплавом до Гонконгу і південного Китаю. Звідси він на велосипеді відправився в східний Китай, відчуваючи при цьому мовні труднощі. Місцевий чиновник прихистив Стівенса, убезпечивши від обурених війною з французами жителів. Допливши до Японії на пароплаві, Стівенс був вражений спокою, що панує в країні. 17 грудня 1886 року його велосипедна подорож, отмеряющее 13,500 миль, закінчилося в Йокогамі. У січні 1887 року Стівенс висадився на кораблі в Сан-Франциско. А завершилося подорож 7 травня 1887 року.

День радіо

День 7 травня увійшов в історію світової науки і техніки як День народження радіо. Саме в цей день у 1895 році на засіданні Російського фізико-хімічного товариства фізик Олександр Попов виступив з доповіддю і демонстрацією створеного ним першого в світі радіоприймача, здійснивши перший сеанс радіозв'язку. І сьогодні це свято працівників всіх галузей зв'язку.

І, здається, зовсім недавно росіянин Попов та італієць Марконі намагалися перетворити електромагнітні коливання в людську мову, а менш століття тому детекторні приймачі з навушниками сприймалися як диво. Але вже сьогодні радіо, телебачення, мобільний зв'язок стали природними атрибутами нашого життя.

Сучасний інформаційний бум — результат праці багатьох поколінь учених, інженерів, техніків — всіх, кого доля пов'язала з галуззю зв'язку. І тому, День радіо можна сміливо назвати професійним святом працівників телебачення, радіомовлення, поштовиків, зв'язківців, коротковолновиков — радіоаматорів. Всіх, хто оперативно інформує нас про найважливіші події, що відбуваються в країні, об'єднує на радіохвилях людські справи, думки і душі.

Підстава Sony

Корпорація Sony була заснована Акіо Моріта і Масару Ібукою 7 травня 1946 року. На самому початку вона називалася «Струмі цусін коге кабусики-гайся» (Токійська телекомунікаційно-промислова компанія) або скорочено Тоцуко або TTK, але, як з'ясував Акіо Моріта, це назва важко вимовляти американцям. Нинішню назву «Соні» походить від комбінації лат. sonus («звук») і англ. sunny boys («сонячні хлопці»; у варіанті англ. sonny-boys набуло в японському значення «малолітні генії»); крім того, Моріта намагався знайти слово, якого немає в жодній мові світу. Оскільки в японському звуки «сон-ні» нагадують слово, що позначає неуспішний бізнес (буквально: «втратити гроші»), було вирішено прибрати одну з букв n.

Моріта очолював компанію довгий час, відповідав за маркетинг і продажі і зумів привести її до величезного успіху на ринку. Sony зробила своє ім'я на хорошому і привабливий дизайн і нововведення. Особливу роль компанія приділяла зменшення розмірів своїх виробів.

До 1950 року компанія, тоді ще називалася TTK, почала випуск першого в Японії магнітофона. Над поліпшенням якості звуку магнітофонів почав працювати Норіо Ога. На початку 1950-х років компанія за $25 000 купила у Western Electric ліцензію на виробництво транзисторів і в 1955 році випустила свій перший радіоприймач — «TR-63», ця новинка поклала початок успіху компанії. Приймач, хоч і називався кишеньковим і справді був маленьким, в кишеню звичайної чоловічої сорочки не влазив. Для комівояжерів компанія виробила спеціальні сорочки з збільшеними кишенями, щоб вони могли при продажу продемонструвати, як легко туди входить приймач.

У 1958 році компанія отримала назву Sony Corporation і її акції почали котируватися на Токійській фондовій біржі, а з 1970 року — на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Нагадаємо, днем раніше ми згадували сталевий плуг і тунель під Ла-Маншем.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.



Категория: Новости