День в історії: 14 червня - Перший комп'ютер і свято блогерів
Опубликованно 18.06.2020 00:24
Всесвітній день донора крові
Щорічно 14 червня в різних країнах світу відзначають Всесвітній день донора крові (World Blood Donor Day).
У травні 2005 року в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, міністри охорони здоров'я країн світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові. У резолюції WHA58.13 вони постановили 14 червня кожного року проводити Всесвітній день донора крові, дата якого приурочена до дня народження Карла Ландштейнера (1868-1943) — австрійського лікаря та імунолога, Нобелівського лауреата, який відкрив групи крові у людини.
Всесвітній день донора крові — особливий день, що відзначається на честь безоплатних донорів крові. Цілями цієї події є підвищення обізнаності про необхідність безпечної крові та її продуктів і, звичайно ж, вираз подяки донорам, які добровільно і безоплатно надають свою кров для порятунку людських життів.
День координується Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові.
У заходах Дня беруть участь 193 держави-учасниці ООН, 181 національне суспільство Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, 50 добровільних донорських організацій та численні фахівці з переливання крові з всіх країн світу.
Надійшов у продаж перший комп'ютер
UNIVAC I (акронім від англ. UNIVersal Automatic Computer I) — перший умовно комерційний комп'ютер, створений в Сполучених Штатах, і третій комерційний комп'ютер у світі (після німецького Z4 і британського Ferranti Mark 1). Спроектований, в основному, Джоном Екерт і Джоном Мокли, винахідниками комп'ютера ENIAC, на кошти з федерального бюджету за замовленням Армії (спільно з Бюро перепису населення) і Військово-повітряних сил США. Розробка комп'ютера велася у 1947-1951 рр. Проектні роботи були розпочаті їх компанією Eckert–Mauchly Computer Corporation і були завершені вже після того, як в 1950 році вона була куплена компанією Remington Rand (з 1955 р. — Sperry Rand) і перетворена в її підрозділ під назвою UNIVAC. Спочатку, до випуску таких моделей, комп'ютер називався просто UNIVAC.
Усього за період з 1951 по 1958 рік було створено 46 примірників UNIVAC I. Вони були встановлені в урядових установах, приватних корпораціях, і в трьох університетах США. На відміну від своїх попередників ENIAC і EDVAC, UNIVAC I був суто комерційним комп'ютером, який не призначався для використання в наукових дослідженнях по розробці зброї, хоча наприклад UNIVAC I #5 був куплений для Ліверморської національної лабораторії саме для цих цілей.
Перший примірник UNIVAC був офіційно продано Бюро перепису населення США 31 березня 1951 року, але фактично поставлений і запущений в Бюро лише в грудні наступного року, так як, будучи єдиним працюючим на той момент примірником, використовувався для демонстрацій потенційним клієнтам. За цей період, іншим федеральним структурам було поставлено п'ять машин тієї ж моделі. Бюро перепису населення користувалося комп'ютером «віддалено», не кваплячись перевозити настільки крихкий і громіздкий прилад в свої приміщення. Таким чином фактично першим 14 червня 1952 року був запущений на місці у замовника, другий примірник UNIVAC I, який був проданий Пентагону.
П'ятий примірник (зібраний для Комісії з атомної енергії США) використовувався мовною компанією CBS для прогнозування результатів виборів президента США в 1952 році. За опитуванням усього 1 % населення, що має право голосу, була коректно спрогнозована перемога Ейзенхауера з точністю до 98 %.
Останні UNIVAC I (серійні номери 24 і 37) були виключені у 1970 році в страховій компанії Life and Casualty of Tennessee після 13 років служби.
Міжнародний день блогера
Щорічно 14 червня інтернет-спільнота відзначає Міжнародний день блогера (блогера) (International Weblogger's Day).
Ідея проведення цього свята народилася в 2004 році. Відразу 500 чоловік з більш ніж 40 країн, об'єднавшись, вирішили, що їм потрібен свій день — свого роду символ дружніх відносин між мережевими блогерами усього світу.
Блогер — людина, яка самостійно веде і адмініструє свій інтернет-щоденник, де регулярно розповідає про події свого життя, ділиться фотографіями, висловлює свої думки, висловлює думку деяких нагальним на його погляд проблем.
Це свято робить людей, які пишуть у своїх блогах на різних мовах, ближче і дає їм можливість підтримувати один одного і всіх користувачів мережі Інтернет. До товариства блогерів може приєднатися кожен, хто має доступ у всесвітню мережу, незалежно від статі, національності та віку.
У Росії В цей день ось вже кілька років щорічно відбуваються «живі» зустрічі блогерів. А 14 червня 2007 року, в третю річницю Дня блогера, кожен користувач всесвітньої мережі, що має свій блог, опублікував у ньому коротке повідомлення про солідарність між усіма блогерами.
Поряд з Міжнародним днем блогера в світі щорічно відзначається і так званий День блогу (оригінальна назва — Blog Day). Він проводиться 31 серпня. В цей день кожен блогер публікує на свій сторінці п'ять посилань на інші щоденники, присвячені різним темам.
Нагадаємо, днем раніше ми згадували перший трамвай у Києві та безпечну шпильку.
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.
Категория: Новости