Цікавий факт дня: Піт розповість про здоров'я


Опубликованно 28.06.2020 00:00

Цікавий факт дня: Піт розповість про здоров'я

Піт, що виділяється шкірою, містить важливі біомаркери для ряду захворювань, а також є критичним параметром у спортивних показниках, загальної функції організму і навіть як індикатор раннього попередження про майбутню хвороби.

Вимір виходу поту і його хімічного складу точним і простим способом було складним завданням. Спортсменам та іншим людям буде корисний носиться пластир, який можна затримуватись біля потових залоз для безперервного вимірювання рівня pH, вмісту глюкози, солі та загальної кількості виробленого поту. Створення таких пластирів виявилося складнішим, ніж передбачалося, навіть з існуючими микрофлюидными пристроями, тому що важко зібрати великі зразки і обробити їх без суттєвого випаровування.

Тепер команда інженерів з Університету штату Пенсільванія і Сянтаньского університету в Китаї розробила микрофлюидное пристрій, який вирішує важливі проблеми зі збором зразків для датчиків поту на шкірі, і призведе до появи таких пристроїв для більш широкого використання.

Новий підхід використовує один отвір для збору проби поту в крихітні канали всередині пристрою. Канали є гідрофільними і, таким чином, втягують піт, в той час як клапан всередині впуску виконаний з гідрофобних компонентів, так що весь піт проходить прямо в канали. Оскільки в кожному каналі є тільки один відкритий кінець, піт не може випаровуватися, що призводить до значно більшого розміру вибірки для аналізу.

"Двухклапанное пристрій є більш складним і вимагає використання техніки чистого приміщення, званої фотолітографією. Наше більш просте одноклапанное пристрій може бути зроблено без дорогого обладнання, що використовує микрообработку", - сказав Ларрі Ченг, доцент кафедри технічних наук і механіки у Penn State.

Для аналізу поту за певними параметрами в камери для утримання поту може бути введений аналіт на основі кольору, а зміна кольору можна побачити очима або, для особливо чутливих тестів, за допомогою смартфона, який більш чутливий у виявленні певних кольорів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що мозок змушує нас вірити в примар.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.



Категория: Новости