День в історії: 22 липня Комета Хейла-Боппа і вихід Quake


Опубликованно 27.07.2020 00:30

День в історії: 22 липня Комета Хейла-Боппа і вихід Quake

Всесвітній день мозку

В останні роки все частіше всілякі федерації та асоціації лікарів-спеціалістів певного профілю, прагнучи підвищити увагу людей і державних органів охорони здоров'я до питань здоров'я людини, засновують дні, присвячені здоров'ю того чи іншого органу людини, або системи органів.

Саме з такою метою Всесвітня Федерація неврології заснувала Всесвітній день мозку (World Brain Day) і постановила відзначати його щорічно 22 липня.

Не секрет, що головний мозок є головним органом центральної нервової системи людини. Незважаючи на прогрес медицини, зроблені на наукові відкриття в цій сфері, в тому числі в області дослідження головного мозку, нервова система людини залишається тією областю, дослідження якої триває донині. Саме головний мозок і численні аспекти, пов'язані з його роботою продовжують залишатися загадкою.

Головний мозок фактично є командною структурою, завдяки якій здійснюється робота всіх органів людини. Будь-який збій у роботі головного мозку моментально позначається на життєздатності людини, приводячи до порушень в роботі будь-яких органів. Найбільш досконалі електронні машини, створені людиною, по суті є спробою наблизитися до людського інтелекту, зосередженому саме в головному мозку. Однак жодна з них не можна порівняти по складності і досконалості з головним мозком людини.

Захворювання нервової системи людини, в тому числі захворювання головного мозку несуть для людини важкі наслідки, передбачити які часом буває важко. В результаті цих захворювань людина може відчувати страждання, нервові переживання, стати інвалідом, втративши працездатність і навіть загинути. Так, вивчено багато, але багато і залишається поки за завісою таємниці для вчених-медиків. Саме тому здоров'ю головного мозку неврологи надають таке велике значення, виробляючи систему профілактики вивчених захворювань, можливих травм. Систематизуючи існуючі знання, спираючись на наукові відкриття, використовуючи передові технології в області медичного обладнання та фармакології, фахівці обмінюються досвідом і прагнуть до пошуку найбільш ефективних способів діагностики і лікування захворювань головного мозку.

Щорічно Всесвітня Федерація неврологів, створена ще в 1957 році, організовує заходи, присвячені Всесвітньому дню мозку. На цих форумах, конференціях і з'їздах зустрічаються провідні фахівці в галузі неврології, які оперують нейрохірурги, вчені, неврологи і невропатологи. Освячення відкриттів в області головного мозку за минулий рік, обмін досвідом і вироблення нових методів лікування та профілактики захворювань – основні пункти порядку денного подібних заходів.

Щорічно Федерація визначає тематику наступного року, яка буде переважати на всіх заходах.

На рівні системи охорони здоров'я різних держав допомогою наочної інформації через плакати, буклети та проведення семінарів здійснюється просвітницька діяльність серед населення.

Загальними рекомендаціями лікарів для підтримки здоров'я головного мозку є здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок, здоровий сон, здорове харчування, ходьба, прогулянки на свіжому повітрі або фізичні тренування, постійний «тренінг» мозку через рішення нестандартних завдань, пошуків вирішення, спілкування з високоінтелектуальними людьми, розумова діяльність (читання, рішення кросвордів, головоломок і т. д.).

Відкриття комети Хейла-Боппа

Комета Хейла — Боппа (C/1995 O1) — долгопериодическая комета, яка, можливо, самої «спостерігається» кометою XX століття, і однією з найяскравіших за кілька останніх десятиліть. Була видима неозброєним оком рекордний термін — 18 місяців, в два рази більше попереднього рекорду, встановленого Великою кометою 1811 року.

Відкрита 22 липня 1995 року на дуже великій відстані від Сонця (близько 7,2 а. е.), дозволивши припустити, що вона буде досить яскравою і при підльоті до Землі. Незважаючи на труднопредсказуемость яскравості комет будь-яким ступенем точності, дана комета виправдала і перевершила очікування астрономів, пройшовши перигелій 1 квітня 1997 року. Іноді її називають «Великою кометою 1997 року».

Поява комети Хейла — Боппа також викликала сум'яття серед людей, якого не спостерігалося довгий час. Широкого розголосу отримали чутки, що за кометою летить корабель прибульців. Ці ж чутки стали поштовхом до масового самогубства серед послідовників нового релігійного руху «Ворота раю».

Вийшла комп'ютерна гра Quake

Quake (з англ. «тремтіння») — комп'ютерна гра в жанрі шутера від першої особи, розроблена id Software і випущена 22 липня 1996 року (повна версія).

Перед офіційним випуском повної версії гри, а саме 24 лютого 1996 року була випущена технологічна демо-версія гри під назвою QTest. В ній не було підтримки одиночного режиму гри, і частина геймплея була ще не дороблена, однак, завдяки присутності в грі підтримки мультиплеера, буквально за добу у світі з'явилися десятки серверів для онлайн-ігри. Потім, 22 червня 1996 року була випущена shareware-версія гри, яка включала в себе тільки перший епізод, і доступна для скачування з офіційного сайту id Software.

Гра зробила прорив в 3D технології, використовуючи текстурованою полігональні моделі замість спрайтів, тим самим реалізуючи повністю тривимірний світ, замість двовимірної карти з інформацією про висоту (як було в Doom).

Більшу частину движка Quake написав Джон Кармак. Гра також відома своїм саундтреком, який написав Трент Резнор з Nine Inch Nails. Quake є родоначальником однієї з найуспішніших ігрових серій: у сумі було продано більше 4 мільйонів копій Quake, Quake II і Quake III: Arena. В кінці 2005 року вийшло продовження серії — Quake 4, є сюжетним продовженням Quake 2.

З появою першого Quake зародилося поняття «кіберспорт», виникло велике співтовариство, стали проводитися великі чемпіонати, а також виникло поняття трикинг щодо комп'ютерних ігор: застосування деяких багів гри в русі персонажа для досягнення надможливостей професійними гравцями, спеціально врегульоване в професійних модифікаціях.

Нагадаємо, днем раніше ми згадували висадку людини на Місяць і найнижчу температуру на планеті.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.



Категория: Новости