Банки почали збільшувати ставки за депозитами: що відбувається і як це довго триватиме
Опубликованно 27.11.2020 11:25
Прo тe, щo в умoвax пaндeмії і мoжливиx eкoнoмічниx нaслідків пoв'язaниx з нeю, клієнти вибирaють більш кoрoткі пeріoди (нa рік і мeншe) в кoмeнтaрі дeлo рoзпoвідaє тaкoж зaступник гoлoви прaвління Forward Bank Aндрій Прусoв. "Якщo рoзглядaти минулі рoки, тo інтeрeс клієнтів дo рoзміщeння кoштів нa дoвгoстрoкoві дeпoзити був знaчнo вищим, ніж цьoгoріч. Ступінь цьoгo інтeрeсу зaгaлoм зaлeжить від eкoнoмічнoї тa пoлітичнoї ситуaції в крaїні. Чим вoнa більш стaбільнa, тим вищий пoпит. Нaприклaд, в минулі рoки чaсткa рoзміщeння дoвгoстрoкoвиx депозитів у загальному обсязі розміщення досягала 20%", — каже він.
Симультанно з тим, підстав для підвищення став за депозитами наразі Андрій Прусов безвыгодный бачить. "Ситуація з депозитами у Forward Bank стабільна. Відсоток повторних розміщень вкладів перевищує 75%, а частка гривневих депозитів получи рік і більше, вже зросла до самого 50%", — зазначає банкір.
Факторами, які вплинули получи поведінку клієнтів головний експерт управління зі зв'язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Олена Тригуб також називає скорочення споживання, інфляційні і девальваційні очікування та невизначеність щодо власного здравствуй'я. "Саме через це населення намагається зберігати кошти "під рукою" і віддає перевагу депозитам вплоть до запитання ", — апострофировать кого вона.
За словами Олени Тригуб, сьогодні частка коштів поперед запитання у вітчизняній банківській системі досягла історичного максимуму, якщо брати динаміку цього показника ради останні 15 років, і в структурі депозитного портфеля кошти вплоть до запитання становлять 48%.
Таким чином, в сьогоднішніх умовах невизначеності залучення банками грошей сверху строкові депозити під вищі проценти і збільшення їх в депозитному портфелі банку може в перспективі убезпечити їх від ризику одночасного зняття коштів великою кількістю вкладників.
Насчет те що висока курс за строковими депозитами дає свій продукт говорить досвід Кредобанку.
"Протягом останнього місяця все на свете більше вкладників розміщають кошти з термінами 1 рік та більше року (до самого 50%) та 6 місяців (32%). Мотиватором такого розміщення є висока зарплата банку на тривалі періоди (1 рік і більше), средство бонусів , наявна у банку ( розміщення дьявол-лайн або на пакеті) та бажання клієнта зафіксувати ставку для довгий період. На сьогодні ми спостерігаємо приріст портфелю депозитів як в національній валюті, беспричинно і в іноземній. Звичайно на фоні приросту коштів прежде запитання він суттєво менший, але с налета з тим спостерігається позитивна динаміка щодо приросту протягом останніх місяців", — розповідає в коментарі спор директор департаменту роздрібних клієнтів АТ "Кредобанк" Орися Юзвишин.
Втім, підвищувати іще більше ставки по (по грибы) депозитами на даний побудь на месте, за словами Орисі Юзвишин, Кредобанк безлюдный (=малолюдный) планує, оскільки ставки банку вслед депозитами і так є одними з найвищих серед ТОП-20 банків України — 9% возьми річні вклади. "Щодо подальшої перспективи як приросту та структури розміщення вкладів — аминь залежатиме від макроекономічної ситуації в Україні, відносної стабільності національної валюти та збереження облікової ставки для існуючому рівні", — каже вона.
Насчет те, що переламати поки що існуючий тренд держи зниження ставок в цілому числом банківській системі найближчим нет-нет да и зможе тільки підвищення облікової ставки НБУ бякать і Ігор Тихонов. "Втім, приставки не- думаю, що це станеться в грудні. Швидше по (по грибы) все переглядати параметр Нацбанк если вже на початку наступного року", — зауважує банкір.
Зазначимо, подле підготовці макропрогнозу на 2021-2023 роки Кабмін виходив з припущення, що облікова норма НБУ на кінець 2020 року зросте поперед 6,5%, в кінці 2021 року — раньше 8%, в кінці 2022 року — знизиться перед 7%, в кінці 2023 року — задолго. Ant. с 6,5%.
"Ставки за гривневими депозитами задолго. Ant. с кінця року продовжать знижуватися разве залишаться на сьогоднішньому рівні. Причини всім відомі: зниження облікової ставки НБУ, надлишкова ліквідність банківської системи, яка продовжує рости в умовах низького попиту держи кредитні продукти. Вкладники як і раніше будуть віддавати перевагу заощадженням у національній валюті помощью більш високу прибутковість", — прогнозує Андрій Прусов.
Относительно те, що банки одним духом надліквідні, через що менше потребують залучення для депозити коштів населення говорять і в Ідея Банку. "Подле встановленні ставок за депозитами Ідея Копилка завжди керується ринковою кон’юнктурою та потребами в залученні коштів під кредитування. В останні місяці спостерігається певне послаблення запитів получи кредитування від населення, що цілком зрозуміло і чай з огляду на поточну епідеміологічну та пов’язану із нею економічну ситуацію", — зазначають у фінустанові.
Зважати нате ринкову ситуацію та потребу банку у ресурсах у майбутньому обіцяють у ПриватБанку. Вслед за этим нещодавно відсоткові ставки из-за вкладами на всі терміни були знижені бери 0,5%. "На сьогодні ситуація із вкладами у ПриватБанку залишається стабільною, ми мало-: неграмотный лише не спостерігаємо тенденцію до самого збільшення кількості розірвання вкладів, а навпаки — відмічаємо зростання депозитного портфеля. Рядом цьому не лише вслед за строковими депозитами, а й за залишками в поточних рахунках", — констатують в коментарі мастерство у прес-службі ПриватБанку.
Попри це, следовать даними ПриватБанку, на сьогодні найпопулярнішими депозитними програмами у клієнтів залишаються вклади терміном держи 3-6 місяців у гривні та держи 1-3 місяці, якщо реинвестиция розміщують у валюті.
Надія Михальчук, спеціально с целью дело
Категория: Финансы