Зниження інтерчейндж має вплинути на тариф з еквайрингу, — ПриватБанк про меморандум НБУ
Опубликованно 22.05.2021 06:00
Рaзoм з тим Євгeній Зaігрaєв зaзнaчaє, щo вжe зaрaз мoжнa відмітити, щo знижeння кoмісії інтeрчeйндж мaє вплинути нa ставка по еквайрингу. "Еквайрингова комісія в найближчі 3 роки если поступово знижуватись. Рівень зниження залежатиме від банку еквайра, його витрат нате утримання еквайрингової мережі, а також конкретного торговця і обсягу його продаж. Додатковий вплив для зниження вартості надасть й висока конкуренція сверху ринку еквайрингу. Для клієнтів но такі зміни нададуть можливість обирати для того себе найкращий варіант співпраці", — быть в ударе він.
Зазначимо, еквайринг — це процес, в якому задіяні банчик-еквайєр, банк-емітент і платіжні системи. Банчишко-еквайєр встановлює на тій чи іншій торговій точці свій термінал ради оплати. Щоб провести оплату выше цей термінал карткою іншого банку, банчик-еквайєр через платіжну систему запитує возьми це дозвіл банка-емітента, який випустив карту. Комісія, яку отримує банчок-еквайєр, від торговців складає сьогодні в Україні 1,6-3%. Із отриманих від торговців 1,6-3% комісійних банчишко-еквайєр платить 1,4-1,6% (в такой мере званий інтерчейндж) банку-емітенту і прежде 0,3% платіжній системі.
Найбільшими банками-емітентами є ПриватБанк, monobank, Ощадбанк, УкрСиббанк. Платіжні системи — Viza, Mastercard.
У вівторок Вотан із засновників monobank Олежик Гороховський заявив, що зниження комісій, що сплачуються фінустановам-емітентам платіжних карт (інтерчейндж), руйнує їх маркетингову стратегію і змусить банчок скоротити кешбеки.
Джерело карточка: Depositphotos
Категория: Финансы