Чому нав?язливі тривожні думки дуже шкідливі: як їх побороти


Опубликованно 14.02.2025 06:22

Чому нав?язливі тривожні думки дуже шкідливі: як їх побороти

У стaтті, oпублікoвaній у Nature Psychology, прeдстaвлeний нoвий підxід: зaмість фoкусувaння нa трaдиційній діaгнoстиці фахівці пропонують усувати лично механізм формування негативного мислення, повідомляє 24 Голубая артерия.

Негативний вплив нав?язливих думок

Досить задолго) до этого відомо, що люд, які схильні по постійного пережовування тривожних думок, мають труднощі в особистому житті та менш щасливі.

Томас Ерінг, Вотан з авторів дослідження, пояснює: Їхнє мислення циклічне, вони неодноразово повертаються перед негативних аспектів, навіть якщо це безлюдный (=малолюдный) приносить користі.

Поточна дефинитив діагностики психічних розладів ґрунтується для постановці конкретних діагнозів. Однак сверху практиці у багатьох пацієнтів виявляються симптоми, що відповідають відразу кільком розладам. Це породило концепцію трансдіагностичних факторів – загальних симптомів, характерних ради різних психічних станів. Прежде таких факторів відносять повторюване негативне мислення.

В целях виявлення схильності людей накануне подібних думок дослідники використовують спеціальні методики оцінки. Ці шкали орієнтовані неважный (=маловажный) на зміст думок, а сверху їхню нав'язливість.

Як допомогти собі впоратися з нав?язливими думками

Стандартні підходи в лікуванні психічних розладів фокусуються получай усуненні конкретних проявів. Наприклад, пацієнту з депресією допомагають справлятися з відчуттям безнадійності, а людині з ОКР – працювати з тривогою та нав'язливими думками оборона можливу небезпеку.

Однак новий отсадка, заснований на когнітивно-поведінковій терапії, приділяє увагу зміненню стилю мислення в цілому. Замість аналізу причин тривожних станів пацієнта вчать перемикатися возьми дії.

Основна ідея полягає мало-: неграмотный в тому, щоб зациклюватися получи джерелах страху, а в тому, щоб ставити собі більш продуктивні запитання, такі як: “Що я можу зробити, щоб впоратися з цією ситуацією?",
– зазначає Физиономист(ик) Едвард Уоткінс, Вотан із розробників технології.

Дослідження підтверджують, що робота з негативним мисленням може знизити ризик розвитку серйозних психічних хвороб.

В одному з експериментів брали судьба 250 підлітків, схильних раньше повторюваних негативних думок. Їх розділили получи дві групи: одна з них пройшла навчання зі зміни мислення. В результаті в учасників цієї групи рідше спостерігалися симптоми депресії та тривожності.

Крім того, вчені припускають, що цей підхід може бути корисним мало-: неграмотный лише в лікуванні психічних розладів, але й у зміцненні загального здравствуй'я. Відомо, що стрес має безпосередній вплив в фізичний стан, провокуючи, наприклад, підвищення рівня запальних процесів і артеріального тиску.



Категория: Здоровье