Мінбуд Росії зажадав повернути загальнобудинкові майно мешканцям


Опубликованно 01.10.2017 10:53

Мінбуд Росії зажадав повернути загальнобудинкові майно мешканцям

Мінбуд Росії зажадав повернути загальнобудинкові майно мешканцям. Відомство вже направило в регіони рекомендаційний лист, у якому головне житлове інспектор Росії Андрій Чайка запропонував на місцях створювати робочі групи з повернення загальнобудинкового майна. Про це пише «Російська газета».

В робочі групи мають входити як представники адміністрацій муніципалітетів, так і наглядові органи, а також самі власники, пояснюється в публікації.

«Відчуження підвалів і колясочних із загальнобудинкової власності неприпустимо. Мінбуд Росії неодноразово вказував муніципалітетам на необхідність забезпечити повернення загального майна. Є приклади, коли в Москві завдяки системній роботі муніципальних властей раніше відчужене майно передається мешканцям», — заявив «РГ» Андрій Чибіс.

Згідно Житловому кодексу, горища, підвали, колясочні, електрощитові та інше загальнобудинкові майно належить власникам багатоповерхівок. Але найчастіше в будинках старої споруди підвал, який спочатку перебував на балансі муніципалітету, зданий в оренду або кілька разів перепроданий підприємцю під магазин, пише «РГ».

Для місцевої влади здача підвалів в оренду — серйозна стаття доходу, для бізнесу — вигідна локація, відзначається в публікації. Власники магазинчиків і майстерень, орендуючи приміщення у муніципалітету, нерідко ігнорують питання змісту техпомещений. З-за цього у власників виникають проблеми, в тому числі і з капітальним ремонтом будинку, пояснює видання.

Інспектори НП «ЖКГ Контроль» також виявили відчужене майно майже у 20% багатоквартирних будинків в Росії. За їхньою оцінкою, в центрах російських міст, де орендні ставки на нерухомість високі і є комерційний попит, кількість відчужених приміщень доходить до 90%. Як повідомили «РГ» в громадській організації, в Переславле-Залеському всі колясочні продані комерсантам. У Санкт-Петербурзі більше третини підземних поверхів знаходяться в міській власності.

Керівник міжрегіональної комісії НП «ЖКГ Контроль» Андрій Пінчуків розповів «РГ», що, якщо підвальні приміщення не розпродані, їх можна повернути без залучення суду. Після втручання Мінбуду Росії вже в 40 муніципалітетах працюють спеціальні комісії, які й намагаються вирішити ці питання, пише газета.



Категория: Недвижимость