Невиконаний капремонт зобов'яжуть провести за рахунок місцевої влади
Опубликованно 25.10.2017 01:13
Держдума готує до другого читання законопроект, що стосується капремонту старих будинків за рахунок муніципалітетів. Він припускає, що будинки, яким потрібен капітальний ремонт до приватизації хоча б однієї з квартир, повинні ремонтуватися на кошти місцевого бюджету. Проте не всі експерти згодні з деякими поправками, які дозволять муніципалітетам не виконувати капремонт значної частини багатоквартирних будинків. Про це пише «Російська газета».
У запропонованих поправках сказано, що ремонт за рахунок бюджету можливий у тому разі, якщо орган державної влади або місцевого самоврядування приймав рішення про капремонт до дати приватизації першого жилого приміщення в будинку. Як розповів виданню юрисконсульт Інституту економіки міста Дмитро Гордєєв, це пропозиція вступає у суперечність із законом про приватизацію, згідно з яким обов'язок колишніх наймодавців проводити капремонт в будинку зберігається протягом усього періоду дії норми і ніяк не пов'язана з виникненням статусу потреби в капремонті лише до дати першої приватизації, пояснює експерт.
Дмитро Гордєєв наводить приклад: будинок був побудований в 1968 році, через рік з моменту приватизації першої квартири йому якраз підійшов термін капітального ремонту (він проводиться раз на 25-30 років). Якщо вважати, що з муніципалітету знімається обов'язок капремонту в такому будинку, його мешканці автоматично випадають з-під дії законодавства про проведення капремонту згідно з рішенням Конституційного суду РФ, пояснив «РГ» експерт.
У висновку на законопроект Громадської палати (ОП) сказано, що документ поширює обов'язки проведення капремонту лише на органи державної влади та органи місцевого самоврядування, йдеться в публікації. Хоча, за даними ОП, наймодавцями у ті часи могли бути Жеки.
Правильніше було б покласти зобов'язання з проведення капремонту будинку, де є приватизовані квартири, на всіх колишніх наймодавців державного або муніципального житлового фонду, розповіла «РГ» виконавчий директор НП «ЖКГ Контроль» Світлана Разворотнева. За її словами, якщо за давністю років діяльність кого-то з них припинено, то передати обов'язок проведення капремонту відповідного органу влади, що підписала договір про приватизацію житла.
Заступник міністра будівництва і ЖКГ Росії Андрій Чайка пояснив виданню, що згідно законопроекту колишній наймодавець буде перераховувати необхідні кошти на рахунок регіонального оператора або на спеціальний рахунок в залежності від способу формування фонду капремонту для конкретного будинку.
Навесні минулого року Конституційний суд РФ вказав на ряд недоліків, в тому числі що стосуються капремонту будинків, які потребували ньому до початку приватизації. У зв'язку з цим Мінбуд Росії підготував відповідні поправки до Житлового кодексу. Даний законопроект у жовтні минулого року уряд вніс до Держдуми.
Категория: Недвижимость