Основними резидентами «Москва-Сіті» стали банки і фінансові компанії


Опубликованно 12.11.2017 01:13

Основними резидентами «Москва-Сіті» стали банки і фінансові компанії

За останній рік у складі резидентів офісів ділового центру «Москва-Сіті» відбулися значні зміни. Лідерство перейшло від компаній, що займаються видобутком і розподілом природних ресурсів, до банківського та фінансового сектору, на який довелося 33% зайнятих площ ділового району. Для порівняння: у першому півріччі 2016 року вони розташовувалися на другому місці з часткою 19%. Про це «РБК-Нерухомості» розповіли в міжнародній компанії Colliers International.

Компанії, що займаються видобутком і розподілом природних ресурсів, за підсумками першого півріччя 2017 року зайняли 17% всіх офісних площ (у минулому році — 22%), організації, що надають професійні послуги і працюють в обробній промисловості — 14% та 9% відповідно. Інші офіси припадають на державні та некомерційні організації, будівельні, фармацевтичні та інші компанії. Завдяки активності фінансових компаній змінилася і частка іноземних резидентів «Москва-Сіті» — за рік вона знизилася з 34% до 29%, відзначають експерти Colliers International.

За останні півтора року затребуваність таких приміщень в бізнес-центрах в ММДЦ «Москва-Сіті» значно зросла: збільшився інтерес в першу чергу з боку російських компаній. Останні зайняли значні площі в процесі консолідації офісів банківських структур (в тому числі отримали девелоперські активи на території «Москва-Сіті» в рахунок боргових зобов'язань).

Цю тенденцію підтверджують і інші експерти. Так, напередодні міжнародної консалтингової компанії Knight Frank підрахували, що обсяг вільних офісів в діловому центрі «Москва-Сіті» з початку кризи знизився на третину: якщо у 2014 році тут пустувало 44% таких площ, то за підсумками першого півріччя 2017-го — всього 13%. При цьому майже половину (47%) всіх офісних площ в готових об'єктах «Москва-Сіті» займають державні структури і компанії з державною участю.

Втім, незважаючи на зростання попиту, рівень вакантності в діловому районі як і раніше вище середньоринкового (11,2%), підкреслюють в Colliers International, а з введенням нових площ в споруджуваних комплексах (470 тис. кв. м) цей показник зросте ще. Після завершення всіх об'єктів офісна нерухомість буде превалювати над апартаментами у співвідношенні 70% на 30% (зараз 75% на 25%), прогнозують аналітики.

Нагадаємо, найбільшими угодами 2016 року в «Москва-Сіті» стали покупка групою ВТБ хмарочоса «Євразія», де розмістяться офіси дочірніх структур ВТБ, придбання компанією «Транснефть» вежі Evolution Tower, а також викуп московською мерією 55 тис. кв. м в хмарочосі ОКО. Наприкінці серпня стало відомо про переїзд в діловий центр близько 6 тис. чиновників Мінекономіки, Мінкомзв'язку і Мінпромторгу, які займуть майже 75 тис. кв. м в комплексі «IQ-квартал».



Категория: Недвижимость